Szaleństwo przychodzi nocą

grzegorz-gajek-szalenstwo-przychodzi-nocaStaniek miał dziesięć lat, kiedy matka wywiozła go z okupowanej przez Hitlerowców Warszawy na wieś, gdzie wydawało się, że będą bezpieczni. Jednak to właśnie tam Staniek napotkał przedwieczne zło, które miało mu towarzyszyć przez całe życie. Długo pozostawało uśpione. W tym czasie zmienił się świat, zmieniła się Polska, Staniek z chłopca stał się starcem. Ale ono pozostało takie samo. I w końcu, po sześćdziesięciu latach – przebudziło się. Koszmar z dzieciństwa zaczyna się od nowa, tylko że tym razem może pochłonąć wszystkich, których Staniek kocha.

Każdy naród ma swoje demony. „Szaleństwo przychodzi  nocą” to opowieść o naszych demonach, o szaleństwie, które odziedziczyliśmy po przodkach.

Są powieści, dla których warto przegapić swój przystanek i nadłożyć drogi. Takie, które wciągają, zmuszają do myślenia i skutecznie pobudzają wyobraźnię. Oto jedna z nich.

– Kazimierz Kyrcz Jr

Bardzo ładny opis życia codziennego starego zmęczonego człowieka, który walczy z chorobami i zwykłym zużyciem organizmu, a do tego ma problemy natury paranormalnej. W dodatku zawziął się na niego ćpun-schizofrenik. Atmosfera stopniowo się zagęszcza prowadząc do – jak możemy przeczuwać – wyjątkowo paskudnego finału. Ciekawie skonstruowana rzecz – ale zakończenie trochę mnie rozczarowało – jest odrobinę zbyt amerykańskie w stylu „łubu-dubu” – choć z drugiej strony autor dołożył starań by podciągnąć je parę oczek wyżej niż przyzwyczaiła nas popkultura. Jak na debiut „papierowy” (Grzegorz puścił w świat kilka e-booków) zdecydowanie udana pozycja. Polecam miłośnikom horroru.

– Andrzej Pilipiuk

Zachęcam do odwiedzenia STRONY wydawnictwa Dom Horroru, którego nakładem ukazała się powieść.

 

AUDIOBOOK:

Jakiś czas temu postanowiłem wrócić do szalonego świata Freny, jednego z bohaterów mojej powieści, i poświęciłem mu oddzielne opowiadanie, „Sogno Ventura”, które zresztą zostało wyróżnione w konkursie weird fiction, organizowanym przez wydawnictwo Agharta. Teraz przerobiłem je na audiobooka. Możecie pobrać go za darmo klikając TUTAJ.

TRAILER:

FEJSBUKOWY FANPAGE

RECENZJE (wybrane):

Radosław Dubisz, Unreal-Fantasy.pl: „Szaleństwo przychodzi nocą” to horror. I to taki rodzaj horroru, który mi zawsze bardzo odpowiadał – przedstawiający nie tylko koszmary świata nas otaczającego, z okazjonalnie pojawiającymi się potworami, lecz także opisujący ból i cierpienie dotykające nas tam, gdzie w zasadzie nikt nam pomóc nie może – w naszym umyśle.

Marta Sobiecka, efantastyka.pl: …autor dobrze zna uniwersalne lęki ludzkie. Z premedytacją wyciąga na wierzch to, o czym zwykle się nie mówi. Przedstawia znane scenariusze, ale z perspektywy, na którą rzadko kto się porywa. Co widzi starszy człowiek, gdy słyszy nieustanny krok za plecami? Z bagażem doświadczeń i piętnem wojny odciśniętym na duszy. Czy to echo tamtych zdarzeń odzywa się w takich chwilach, zmuszając serce do głośnego łomotu? Co dzieje się w ogarniętej szaleństwem głowie? Co pokazuje przeszłość?

Kącik z książką: Podczas lektury późną porą wiele fragmentów może przyprawić o gęsią skórkę. I oto przecież w horrorach chodzi!

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Szaleństwo przychodzi nocą

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s