Ciemna strona księżyca (powieść)

Okladka-Ciemna-Strona-KsiezycaEmpireum to najdalej wysunięty punkt znanego wszechświata. Ta niezwykła planeta od wieków pobudza wyobraźnię. Mają na niej miejsce wydarzenia cudowne i straszne. Pielgrzymi szukają tam objawień, nasłuchują głosu Boga. Gdy jednak dochodzi do serii zagadkowych wypadków, cesarz zamyka prowadzący na nią szlak i wysyła ekspedycję, której celem jest zgłębienie tajemnicy.

Czworo ludzi – ksiądz, poeta, naukowiec i żołnierz – wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi, ale każdy z nich zadaje inne pytania.

Wybierz się w tajemniczą ekspedycję kosmiczną z Grzegorzem Gajkiem. Autorem, który doskonale żongluje klasycznymi konwencjami, układa je niczym idealnie dopasowane do siebie
puzzle. Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z połączenia space opery, powieści grozy i elementów clerical fiction?

„Niech wam się nie wydaje, że opisując głęboki kosmos nie można mądrze pisać o głębinach ludzkiej psychiki. W „Ciemnej stronie księżyca” Gajek udowadnia, że jedno i drugie przychodzi mu z godną pozazdroszczenia łatwością”. – Kazimierz Kyrcz Jr.

„Grzegorz Gajek zabiera czytelnika na sam kraniec galaktyki, gdzie strach przed nieznanym przybiera wręcz kosmiczne rozmiary. Nawiązując do piosenek Pink Floyd, „Hyperiona” Dana Simmonsa, czy filmowego „Ukrytego wymiaru”, autor stawia przede wszystkim na klimat, mający wzbudzić w czytelniku uczucie osaczenia, wywołać lekką klaustrofobię i doprowadzić do stopniowej utraty wiary w świadectwo własnych zmysłów”. – Dawid Kain

Premiera powieści będzie miała miejsce na tegorocznym Krakonie

GDZIE KUPIĆ:

Księgarnia internetowa wydawnictwa Studio Truso

WYBRANE FRAGMENTY RECENZJI:

Dariusz Barczewski, Qfant: Z pewnością nie jest to książka jedna z wielu, ale raczej wyprawa tuż poza literacki horyzont zdarzeń. Satysfakcjonująca i zapadająca w pamięć.

Juliusz Wojciechowicz, Ex Fabula: Dla mnie był to naprawdę smakowity kąsek intelektualnej strawy, doprawiony dreszczykiem grozy, przesycony nostalgią za „światem minionym”, naładowany nastrojowo zimnym, niemal paranoicznym klimatem. „Ciemna strona Księżyca” to pozycja, do której niewątpliwie kiedyś wrócę.

Marcin Rusnak: Oj, umie Gajek zaciekawić czytelnika, umie: intrygują postaci, frapuje pełny anomalii charakter odległej planety, cegiełkę dokłada też fakt, że to przecież kosmiczna wariacja na temat westernowej frontier, granicy poznania, za którą to co obce, nienazwane.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Ciemna strona księżyca (powieść)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s