Biblioteczka

Coś do poczytania na długie zimowe albo i krótkie letnie wieczory.

okladka01_male„Sen, brat śmierci” – pełny i całkowicie darmowy zbiór opowiadań grozy. Polecam, jeśli chcecie sobie wyrobić trochę bardziej przekrojową opinię na temat mojej twórczości;]. Oto krótki opis:

Świat nie jest tym, czym się wydaje. Rzeczywistość od ułudy oddziela cienka ściana snu. Czy odważysz się przejść na jej drugą stronę?

„Sen, brat śmierci” to zbiór jedenastu onirycznych opowiadań, których bohaterowie stają na krawędzi koszmaru, w którym nic nie jest pewne, ani stałe.

„Anioł w płomieniach” – moje pierwsze opowiadanie s-f. Łezka się w oku kręci. Stylistycznie trochę mnie przeraża, ale jakoś nie mogłem się zebrać w sobie, żeby je poprawić. Zresztą, w takiej postaci trafiło do Magazynu Fantastycznego, więc może jednak nie było aż tak tragicznie. Treściowo… Nie wiem, sami oceńcie. Na pewno miałem ambicje artystyczne pisząc ten tekst. Rozmyślałem o Bogu, o granicach poznania, o eksploracji kosmosu, o tym, jak może wyglądać życie, powiedzmy, emocjonalne zawodowych pilotów kosmicznych etc.

„Serce słońca” – to opowiadanie ma dla mnie szczególne znaczenie, gdyż było moim debiutem na rynku fantastycznym. Ukazało się bodaj w 2007 r. w SFFiH. W owym czasie nie byłem z niego bardzo zadowolony. Wydawało mi się, że skusiły mnie rozmaite sztampy konwencji hard s-f, w której w ogóle niepewnie się czuję, gdyż jestem zupełną nogą w dziedzinie nauk ścisłych. Dlatego ostatnio przerzuciłem się na horrory. Niemniej jednak obecnie patrzę na ten tekst z dużym sentymentem. Jeśli kogoś interesuje, jakie są moje literackie korzenie, to zachęcam do lektury.

„Król i głupiec” – to opowiadanie ukazało się dość dawno temu w niestety nieistniejącym już Magazynie Fantastycznym. Bardzo je lubię, głównie ze względu na bohatera, inkwizytora Iuliusa Decymbera, dlatego chciałbym, żeby było czytane. Kiedy je pisałem, byłem na etapie czytania książek o Jamesie Bondzie, słuchania muzyki z Blade Runnera i rozmyślania o nieśmiertelnej duszy. Wszystko to jakoś wkradło się do mojej pisaniny.

„Żałoba ludów” (fragment) – opowiadanie w klimatach grecko-mitologicznych (postanowiłem opowiedzieć na nowo historię pewnego herosa), już przygarnięte przez Nową Fantastykę. Ukazało się w nr 2/2013 Wydania Specjalnego Fantastyki. Fragment na apetyt:].

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s